SUALTI FOTOĞRAFINA KADIN ELİ DEĞİNCE

SU KADINLARI
DENTUR Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneğince, CNR Avrasya Boat Show kapsamında gerçekleştirilen KADIN SUALTI FOTOĞRAFÇILARI VE DENİZLERİN GİZEMLERİ adı altında bir söyleşi programı panelinde bir araya gelen ünlü isimler arasında Çanakkaleli Milli sporcu Birgül ERKEN ‘de vardı. Dünya rekortmeni Erken, sualtında nefesi ile fotoğraf çekebilen milli sporcu olarak öne çıktı.
14. CNR Avrasya BoatShow Etkinlikleri içinde bir DENTUR etkinliği olarak 02 Mart 2019 Cumartesi günü Saat: 15:00-17:00 arasında gerçekleştirilen panelin moderatörlüğünü hepimizin çok yakından tanıdığı sualtı fotoğrafçılığının duayenlerinden Alptekin BALOĞLU yaptı.
Panel Söyleşiye katılacak olan diğer birbirinden değerli Kadın Sualtı Fotoğrafçıları: Ayşegül DİNÇKÖK, Sevil Güler PEKER ve Dr. Eda ÇİNGİ idi.
Ünlü fotoğrafçı Ayşegül DİNÇKÖK’ün Köpekbalıklarına ve başlangıçta su altındaki dokulara olan ilgisi dikkat çekici idi; Sevil Güler PEKER’in Fiap patronajlı yarışmalardaki elde ettiği büyük başarıları ve alt yapısını oluşturmaya başladığı kitap projesine dair anlattıkları ile hafızalarda kaldı.
Çocuk doktoru olan ve pek çok gezileri ile hayalindeki yeni yerlerin özlemi ile heyecanla ve aşkla anlattığı sualtı hikayeleri ile mesleğinden yaşamından verdiği örneklerle samimi bir konuşmaya imza attı.

Bir cevap yazın