MİLLİ SPORCU BİRGÜL ERKEN GUİNNESS DÜNYA REKORU’NU AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VE KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZE İTHAF ETTİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü anısına, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Milli Sporcu Birgül Erken, GESTAŞ’ın destekleriyle Guinness Dünya Rekorlarında su altında tek nefesle bisikletle “En Uzun Mesafeyi Kat Etme” olarak tanımlı rekoru kırma denemesi gerçekleştirdi. 59,6 metre ile rekorun yeni sahibi olan Milli Sporcu Birgül Erken, Şanlı ecdadımızın manevi huzurunda bu rekoru Çanakkale Destanı’nı yazan aziz şehitlerimize ve şu anda vatan savunmasında olan tüm Mehmetçiklere ithaf etti.

20 Mart 2018 Salı günü, Anafartalar Olimpik Havuzu’nda gerçekleştirilen rekor denemesine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş, GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın, Milli Sporcu Birgül Erken’i başarılarından dolayı tebrik ederek çiçek ve plaket takdim ettiler. İlgi ile takip edilen rekor denemesine Şube Müdürü M. Bünyamin Uruç, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : http://canakkale.meb.gov.tr/www/milli-sporcu-birgul-erken-guinness-dunya-rekorunu-aziz-sehitlerimiz-ve-kahraman-mehmetcigimize-ithaf-etti/icerik/2891