Milli sporcu Birgül Erken rekor için sponsor arıyor

Milli sporcu Birgül Erken rekor için sponsor arıyor

Milli sporcu Birgül Erken, 7-10 Eylül 2017 tarihinde TSSF tarafından Kaş’ta yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na ve sonrasında milli takıma seçilmesi halinde Türkiye’yi Avrupa Şampiyonası’nda temsil etmek için antrenmanlarını Mısır’da sürdürüyor Bu çalışmaların maddi ve manevi boyutunu tek başına karşılayamadığını belirten sporcu, Ana sponsor arayışında olduğunu belirtti.

Birgül Erken, Guinness Dünya Rekoru kırmak için gereken bütçeyi tamamlayamadığını belirterek kendisine destek olacak çözüm ortakları arıyor. Türkiye’ye bu rekoru getirememiş olmanın üzüntüsünü yaşadığını belirten milli sporcu, “Eğer geri kalan bütçeyi tamamlayamazsam, kredi çekmeyi düşünüyorum” dedi.

Bundan sonra antrenman kamplarına Türk Hava Yolları’nın desteği ile gideceğini ve bunun kendisine moral verdiğini söyleyen Erken, “THY yetkililerine teşekkür ediyorum. Türkiye’nin gurur duyduğu desteğiyle gerçekleştirmiş olmaktan Milli sporcu olarak onur ve mutluluk duydum” dedi. Milli Takımda aktif olarak yer alması dışında kendi imkanları ile de tek başına Türk Kadın Sporcu olarak dünyanın her yerindeki yarışmalara katılıp Türk bayrağını göndere çektiren Erken, dünyanın her bölgesinde sualtı fotoğrafları çekerek bunları sergi haline de getiriyor.

ÇANAKKALE/İHA
http://www.karar.com/canakkale/milli-sporcu-rekor-icin-sponsor-ariyor-581064